logo
?>

logo

MATEUSZ KRYŚCIAK


Mateusz Kryściak jest radcą prawnym w warszawskiej Okręgowej Izbie Radców Prawnych. Ukończył również studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Prawo Nowoczesnych Technologii.

Mateusz specjalizuje się w dwujęzycznym doradztwie polskim i zagranicznym podmiotom w obszarze prawa nowych technologii, ochrony danych osobowych czy e-commerce. Swoją wiedzę wykorzystuje działając na rzecz klientów prowadzących działalność w różnych sektorach, w tym podmiotów z branży IT, bankowej, medialnej, e-commerce, farmaceutycznej czy budowlanej. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywał świadcząc usługi prawne na rzecz spółek publicznych (transport /energetyka) oraz funduszy inwestycyjnych w zakresie obsługi korporacyjnej. Brał udział w transakcjach M&A, a także w postępowaniach restrukturyzacyjnych i upadłościowych.

Obecnie Mateusz uczestniczy w projektach z zakresu prawa ochrony danych osobowych, począwszy od tworzenia i weryfikacji rozwiązań oraz dokumentacji dotyczących ochrony danych osobowych po mapowanie przepływów danych osobowych, wykonywanie analiz ryzyka (w tym oceny skutków dla ochrony danych) czy obsługę praw osób, których dane dotyczą. Bierze udział w procesie tworzenia pierwszych w Polsce wiążących reguł korporacyjnych. Doradza również w obszarze organizacji działań marketingowych w tym w zakresie stosowania innowacyjnych narzędzi marketingowych oraz sposobów profilowania użytkowników stron internetowych i aplikacji mobilnych.

Mateusz bierze udział w procesach wdrożeniowych IT (w tym agile) obejmujących tworzenie i opiniowanie kompletnej dokumentacji obejmującej w szczególności umowy. Bierze także udział w badaniach due diligence m.in. z zakresu prawa pracy, ochrony danych osobowych i prawa autorskiego.

Odpowiadał również m.in. za wdrożenie rozwiązań e-commerce dla lokalnych i zagranicznych podmiotów przenoszących działalność do Polski. Doradzał agencjom HR i podmiotom świadczącym opiekę zdrowotną w sprawach z zakresu prawa pracy, prawa autorskiego oraz cyberbezpieczeństwa. Wspierał klientów prowadzących działalność w obszarze kryptowalut.